Napsali o nás

Odborný časopis Český průmysl

Společnost OMOS, s.r.o. je ve svém oboru, kterým jsou modernizace a generální opravy všech typů soustruhů, absolutní špičkou. V České republice si drží stabilní pozici a za dobu své existence realizovala celou řadu zakázek pro náročné zákazníky doma i v zahraničí.
 
V současné době probíhá modernizace hrotového soustruhu SIU 400 pro našeho významného obchodního partnera společnost ŠKODA POWER, s.r.o. Úspěšná spolupráce s touto společností začala již v roce 2006 modernizací SK 50 CNC a pokračovala i v roce 2008 modernizací osmimetrového karuselu KU 65 CNC. Na základě těchto úspěšných obchodních vztahů naše firma uspěla i ve výběrovém řízení na současnou modernizaci SIU 400, čehož si velmi vážíme. Protože se jedná o jeden z klíčových strojů společnosti ŠKODA POWER,  je naším velkým zájmem dokončit modernizaci v co nejkratší době tak, aby mohl být tento stroj opět využíván ve výrobě.
 
Zaměstnanci společnosti OMOS, s.r.o. tak stále naplňují své firemní hodnoty, kterými jsou kvalita, přesnost a spolehlivost. Na svoji firmu jsou právem hrdí a věří, že také v budoucnu budou moci ukázat zákazníkům, že rčení „zlaté české ruce“ není pouhým klišé, ale fakt, se kterým musí svět počítat. 
 

Měsíčník Podnikatel

Společnost OMOS, s.r.o. se sídlem v Blansku je ve svém oboru, kterým jsou modernizace a generální opravy všech typů, velikostí a provedení svislých a horizontálních soustruhů, absolutní špičkou. V České republice si drží stabilní pozici a současným záměrem společnosti je expandovat na zahraniční trhy.
 
Společnost byla založena v roce 1993 pracovníky z vývoje, konstrukce, výroby a montáže svislých soustruhů. Za dobu své existence firma realizovala celou řadu zakázek pro náročné zákazníky, pro které provedla modernizaci stávajících strojů tak, aby odpovídaly úrovni provedení nově vyrobených strojů s konvenčním nebo CNC řízením.
 
Kromě toho společnost poskytuje i konstrukční a poradenské služby týkající se problematiky obráběcích strojů. Na základě odborné technické prohlídky stroje jsou zkušení technici firmy schopni kvalifikovaně posoudit a doporučit možnosti oprav a úprav pro zajištění jeho dalšího provozu s maximálně možnými dosažitelnými parametry.
 
V roce 2002 vznikl ve společnosti nový odbor kooperací, neboť bylo třeba zaplnit volné výrobní kapacity během doby, kdy probíhají montáže karuselů a nejsou plně využity všechny obráběcí stroje. V současné době tvoří kooperace značný objem výroby. Ke stabilním zákazníkům patří společnosti zabývající se využitím vodní energie, pro které jsou vyráběny modely vodních strojů. Kromě toho jsou kvalifikovaní a zruční dělníci schopni vyrobit celky i jednotlivé součásti dle dodané technické dokumentace a dle technologických a kapacitních možností. Velkou předností je vysoká kvalita, samozřejmostí je dodržení požadovaného termínu a odměnou spokojený zákazník.
 
Díky svému dobrému jménu a referencím, které si společnost Omos, s.r.o. vydobyla na českém trhu, může si v současné době dovolit oslovit jiné evropské i světové trhy s nabídkou přesnosti, spolehlivosti a kvality svých služeb, které jsou garantovány certifikátem ISO 9001:2001.OMOS Blansko promo video